2.liga hlásí nové tři kluby

Třetí nejvyšší soutěž sotva skončila a mnozí lidé, kteří se kolem této ligy pohybují přemýšlí nad novým ročníkem, ve kterém budeme sledovat nové tři kluby, které nahradili trojici týmů, jenž jim přál osud.

Jako první jsme se dozvěděli, že druhou ligu si v příští sezóně zahraje Most, který skončil v první lize na posledním místě, které znamená pád o třídu níže, takže mnozí fanoušci Bíliny i Mostu se jistě těší na velké derby.

Pak přišla velká rána pro sokolovský hokej, který byl od 1967 dalo by se říci stálicí druhé ligy. Bohužel nezvládnutá baráž posílá Baník Sokolov do kraje.

Na hokejovou scénu naopak vstupuje HC Rodos Dvůr Králové nad Labem. Ten se může pyšnit výbornou návštěvností a bouřlivou kulisou. Prezident klubu Vasil Teodoridis se fanouškům obděčil v letošní sezóně 37 vyhranými zápasy a 4 porážkami a navíc historickým postupem do druhé ligy. Sám prezident klubu odpověděl na otázku jak se mu zamlouvá současný systém II.ligy. „Je špatný, nejhorší je náročné cestování. Tím, že jsme postoupili, nabízí se možnost vytvořit skupinu pouze z týmů z východních a středních Čech. I pro fanoušky by to bylo mnohem zajímavější. Chtěl bych tuto myšlenku prosazovat na hokejovém svazu. Na druhou stranu si uvědomuji, že jsme nováčkové a že si nemůžeme diktovat podmínky“. Uvidíme kam nováčka nakonec umístí.

Dalším týmem který neuvidíme ve druhé lize je VHK Vsetín. Ten totiž úspěšně zvládl kvalifikaci o WSM ligu a po dlouhých letech se vrací na profesionální hokejovou mapu.

Ve skupině východ asi neuvidíme ani Porubu. Jejímu vedení se totiž nelíbí nový model WSM ligy ani mládežnické ligy. Proto ji zřejmě uvidíme hrát v Polsku nejvyšší soutěž. Ostravský celek by měla nahradit Karviná, která by měla sloužit jako farma.