HC Stadion Vrchlabí

Formed 1948
Hřiště

HC Stadion Vrchlabí je český hokejový klub z Vrchlabí, který v současné době hraje 2. českou hokejovou ligu. Největším úspěchem klubu bylo působení v 1. hokejové lize, kterou hrával od roku 2007 do roku 2011.

Hokejový oddíl byl ve Vrchlabí založen v roce 1948.Zpočátku se hrálo pouze na přírodním ledě s malou hráčskou základnou. S narůstající hokejovou kvalitou oddílu přišel konečně postup do oblastního přeboru východočeského kraje v roce 1968 – 1969. Přírodní kluziště bylo opuštěno roce 1977, kdy byl otevřen současný zimní stadion. V roce 1997 klub opouští tělovýchovnou jednotu a přejmenováv se na HC Vrchlabí. Zlom nastal v roce 2000, kdy bylo rozhodnuto o zastřešení stadionu, která byla dokončena v roce 2002. I díky tomu slavil klub již za tři roky postup do 2. ligy a za další dva dokonce do 1. ligy. V 1. lize dosáhl klub výborných výsledku a vždy postoupil do play-off. V roce 2011 však klub opustil hlavní sponzor a klub tak musel přihlásit pouze krajský přebor, ze kterého se v roce 2013 vrátil zpět do 2. ligy, kde působí dosud.

Matches against HC Stadion Vrchlabí

• 2 games