Historie

Lední hokej má v Bílině dlouhou tradici, i když se vždy hrál pouze na krajské úrovni. Hrál se na bývalé ploše u dnešního nádraží ČD i v Tyršově zahradě. V roce 1979 byla uvedena do provozu umělá ledová plocha na bývalém pivovarském rybníku. O to se zasloužil, stejně jako o plaveckou halu a další sportoviště bývalý předseda MěNV Gustav Drexler. Lední hokej byl pod hlavičkou TJ Lokomotiva Bílina a v 80. letech měl přípravku, elévy, mladší a starší žáky, mladší a starší dorost a muže. Rozmary počasí však omezovaly možnosti využití umělé plochy. Chybělo zastřešení a také potřebné zázemí. Po roce 1989 začal lední hokej rychle upadat. V roce 1997 skupina nadšenců obnovila tradici ledního hokeje. Jiří Hájek, Jiří Pastor, bratři Anderlové, Jaroslav Hubáček, Zdeněk Procházka, Oldřich Bubeníček, Luboš Uher a další založili HC DRACI BÍLINA. V roce 2001 se hokejoví příznivci dočkali, město Bílina otevřelo nový krytý zimní stadion. Na novém stadionu se dlouhé roky hrál krajský přebor a to až do roku 2011, kdy klub postoupil do 2.Ligy. V premiérové sezoně skončila Bílina na devátém místě se ziskem 42 bodů. Jediný bod scházel od premiérové účasti v play off. To samé se stalo i o rok později, kdy opět scházel bod aby se Draci probojovali mezi nejlepší osmičku. V sezoně 2013/2014 svaz rozšířil skupinu z 10 na 17 týmů. V této sezoně se Bílině vůbec nevedlo a tým skončil s pouhými 19 body na předposledním místě. V sezoně 2014/2015 se v lize také objevilo 17 týmů. Draci měli sezonu velmi dobře rozehranou a pohybovali se mezi top osmičkou. Jenže v posledních pěti kole přišlo pět porážek a pád na 12.pozici. Tenkrát postupovaly do play off všechny týmy vyjma posledního, jenž sestupoval. Bílina se tak dočkala premiérové účasti ve vyřazovací části. Ve čtvrtfinále změřili síly s Vrchlabím, které porazili 3:0 na zápasy. Musíme podotknout, že v této sérii se obě utkání ve Vrchlabí kontumovali ve prospěch Bíliny. Bohužel potom přišel vítěz základní části Baník Sokolov, který nás vyřadil 1:3 na zápasy. V této sezoně oblékali dres jako Jakub Procházka, Zdeněk Petráš či Lukáš Jirkovský či Vladimír Kýhos. Píše se sezona 2015/2016 a Drakům se v osmnáctičlenné skupině Západ nedaří a končí předposlední. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl Zdeněk Petráš za 17 branek na 11 asistencí. O další sezónu později se Bílina v desetičlenné skupině umísťuje na předposledním místě. Trenér Kanis měl pro tuto sezónu velmi slibně poskládaný tým, jenže v polovině soutěže přišla velká rána, neboť kvůli zranění chyběla půlka týmu a tak se fanoušci museli opět spokojit s již zmíněným předposledním místem.

ZS Bílina před sezónou 2013/14

Adresa: Zimní stadion Bílina, Litoměřická 904, 418 01 Bílina